utorok 7. marca 2017

Februárový súhrn

Čauky mňauky! Tak som tu po mesiaci späť s mesačným súhrnom. Dúfam, že tieto články naberú istú pravidelnosť, tak ako tomu bolo svojho času aj na bývalom blogu. Február bol vážne "našlapaný" a ako rýchlo začal, tak rýchlo aj ubehol. Neviem, či to je tým, že je o tri dni kratší ako ostatné mesiace, alebo tým, že znovu začala škola.

Odkedy mám diár, plánovanie ma vážne bavíFebruár
Začal pozvoľna, prekvapivo voľnom :). Užívala som si druhého týždňa zaslúžených prázdnin a hneď 2.2. som šla na výlet do hlavného mesta, v ktorom sme sa s Alčou najprv vybrali na Slavín, a až keď sme boli takmer na vrchole zistili sme, že je hmla :D Smútok sme šli poliečiť do neďalekého vegánskeho bistra a do kníhkupectva, kde sme strávili zvyšok času híkaním a bookfetishom.

Výborný repový burger v relatívne novo vzniknutom Balan´s bistre.
Škola
V polovici februára začal, v poradí už ôsmy, semester. Obrátky začal naberať hneď od začiatku. Nie že by som mala veľa povinných cvík (tie mám našťastie len tri dni v párny týždeň :D), ale začali prvé tzv. DOS-y. Skratka DOS znamená Day One Skills, čo má byť niečo ako povinná prax na škole. Dostanete pár papierov so zoznamom, čo všetko si máte vyskúšať, a keď si to vyskúšate dostanete podpis. Znie to síce suprovo, ale svoj hlavný účel to žiaľ nespĺňa, stáva sa z toho len nejaký hon na podpisy a v konečnom dôsledku sú z toho otrávení vyučujúci aj študenti. Buď nie je priestor, pacienti alebo nás to proste nenechajú samých robiť. Napríklad takú suturu maternice či riešenie prolapsu pochvy sme si skúšali len na kadáveroch. A na iných DOS-och čistíte stajne či ubykácie. Takže najviac sa aj tak vždy naučíte na súkromnej praxi. 

Prvýkrát som "operovala". 

Psík po odstránení novotvaru pri prebúdzaní sa z narkózy.

A jedna selfí, ktorú som si nemohla odpustiť. Lebo som sa na chvíľku cítila ako ozajstný lekár :D


Zážitky
Medzi asi najkrajšie zážitky vo februári patrí ľadová vychádzka do lesov neďaleko nášho mesta.
Šli sme viac než 20 km, 6 hodín s miernym 300m prevýšením. Boli asi tri stupne pod nulou a na turistických chodníkoch dosť vysoké náveje zľadovatelého snehu. Ale aj tak, bolo nádherne. Nikde nikto, len šum lesa, praskot stromov a stáda danielov.


My dvaja a zmrznutý les

Knihy
Myslím, že vo februári som na moje pomery docela pokročila. Zadrhla som sa až teraz, lebo bojujem s 500 stranovou bichľou,  ktorá má paradoxne fajn dej, ale pravidelne pri nej zaspávam. 
Prečítané:
 • Záhrobná kniha - N. Gaiman
 • Outsider (zbierka poviedok) - H.P. Lovecraft
 • Zámek a klíč 1. - J. Hill
Zámek a klíč padol za vlasť v priebehu hodiny. Veľmi ma, okrem dejovej linky, bavila grafika. 
Filmy
Čo sa týka filmov za február je to bieda.


Hudba
Hudbu rada striedam, počúvam veci podľa nálady. Niekedy je to brutal death a goregrind, inokedy pagan až po nejaké tie vybrnkávačky. Tento mesiac mi okrem stálic najviac hrali Triptykon, Harakiri for the sky, Mgla či Amenra.

Teší ma
Že už konečne môžem zúročiť tri roky bifľovania v praxi. 
Taktiež, že Evžen začal po štyroch mesiacoch skoro hladovky normálne žrať.
Čoraz dlhšie dni a jar vznášajúca sa vo vzduchu.
A nakoniec ma nemenej teší moja malá nahá princeznička.

Keď, drak potrebuje manikúru.

A popri tom sa naparuje.

Veľmi ma potešila aj "valentínska zľava" v obľúbenom kníhkupectve. 
Bábovka už má 6 týždňov :)

A keď už sme pri tých koláčoch, tento mesiac sa mi podarili suprové cupcakes! Moje prvé vegánske a vlasne moje prvé celkovo :)

Štve ma
Že nemáme vlastné auto a nemôžeme ísť na single výlet niekam ďalej. A aj to, že na tie výlety nie je toľko času popri iných povinnostiach.


A čo vy? Aký bol váš február? :)

Letiš :-*
3 komentáre:

 1. Mne tie týždne tak rýchlo ubiehajú, až to nestíham registrovať :-D
  Tiež ma najviac štve, že kvôli povinnostiam nemám toľko času na prechádzky a menšie vyletiky, no keď už bude teplejšie a krajšie, možno ma to vytiahne von a aspoň na chvíľu zahodim písanie za hlavu :-D
  Teší ma, že sa má Evzenko lepšie ��
  A už nech máte cicku domka. Je taká rozkošná ��

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ani mi nehovor o ubiehajúcich týždňoch :D niekedy som rada, že sa raz za týždeň poriadne vyspím alebo len tak nič nerobím (a takých chvíľ je poslednou dobou sakra málo). Neboj nič, keď to ubehne tak ako doteraz, onedlho odštátnicuješ a užiješ si super voľno ;) To pekné počasie mi pripomína, žeby sme mohli dať rande :3

   Odstrániť
  2. Juuj to by sme veru mohli 😊 veď si napíšeme, kedy by bol čas. Mne aktuálne začínajú skúšky a možno niekedy po 20.aprili by to bolo fajn 😊
   Ja som neskutočne unavená, ako začala jar 😯

   Odstrániť